|
Online: Pretty Little Liars 1.série/2.série/3.série/4.série/5.série

VŠECHNY MOJE FOTKY →ZDE

Moje kecy

Něco k volbám

26. října 2013 v 13:21 | Avery

Jiří Žáček

Bajka volební

(napsaná před 20 lety,
a přece opět aktuální)

Stojí, stojí voli
na volebním poli,
hádají se, koho zvolit
na vedoucí roli.

Slyšelo je tele,
prohlásilo směle:
"Zvolíme si velevola,
ať nám kráčí v čele!"

Dle té moudré rady
všichni dohromady
zvolili si velevola
a teď hubnou hlady.

Každý vůl i kráva
přesto bučí: "Sláva!
Přišla éra prosperity,
pokroku a práva!"

V téhle bajce není
žádní naučení,
neboť tam, kde volí voli,
svět se sotva změní.

Odkaz dračích jezdců

13. ledna 2013 v 22:08 | Avery
Minulý týden jsem dočetla Odkaz dračích jezců. No...v podstatě jsem ho dočetla už asi o týden dřív, ale nechávala jsem si tam 2 stránky napřečtené, protože jsem ještě nechtěla konec :-D
Kdyby se mě někdo zeptal, co na to teda říkám, asi bych odpověděla, že...
Když jsem dočetla poslední díl, uvědomila jsem si, že je opravdu konec. Nesnáším, když dočtu nějakou dobrou knihu, protože mám pak pocit, jako by skončila určitá etapa mého života. Ale na druhou stranu...možná jsem o něco přišla, ale ještě více jsem určitě získala. Odkaz dračích jezdců je jedna z těch epických, skvělých knih, kdy vás autor přemístí do svého vytvořeného, výjimečného světa. Je to něco úžasného, všechno tohle vymyslet. I když...jeden kamarád mi řekl, že Paolini dost věcí převzal z Pána prstenů a Harryho Pottera. To je možné, ale to nic nemění na tom, jak ta kniha je skvělá. Vždyť s tím začal, když mu bylo 15! Mně tolik bude za měsíc a nedokážu si představit, že bych dokázala vymyslet takhle poutavý příběh.
Hodně lidí by se asi ptalo, jaký z dílů je nejlepší...
Mně osobně se líbily všechny, ale nejvíce asi první dva. A poslední. Z Brisigru si toho ani nic moc nepamatuji, přestože jsem ho přečetla pečlivě stránku po stránce, slovo po slově, jako všechny díly. Bylo tam hodně válčení, ale nijak si z nej napamatuji nic zásadního. V prvním díle jsem se se vším teprve seznamovala přicházela na to, jak to tam chodí. V druhém díle se mi líbil Eragonů pobyt v Elesméře, protože elfové mě vždycky hodně zajímali. Kdybych si měla vybrat, do jaké rasy bych v Alagaesii patřila, rozhodně bych zvolila elfy. Obdivuji jejich krásu, čistotu, výšku, štíhlost, ladnost, moudrost, fyzickou zdatnost, dlouhověkost a že ovládají magii. To je zkráceně, co všechno na nich obdivuji...Jinak poslední díl byl napínavý a já byla plná očekávaní, jak to všechno dopadne. Konec jsem ale úplně nepochopila...možná mi něco uniklo, ale nechápu, proč se už Eragon nemůže nikdy vrátit do Alagaesie. Vždyť jemu je nakonci, teď nevím, myslím 18 a mě připadá, že když se rozhodl odletět na Vroengard, je tako jakoby...rezignoval, jakoby odešel do důchodu, jakoby jeho život a zážitky už byly za ním a on měl jen vychovávat nové Jezdce a draky. Vždyť bude žít ještě stovky let, jestli ne déle a to chce celou tu dobu zůstat na ostrově? Nechápu to.

Přesto můj názor na Odkaz dračích jezdců je ten, že jsou to jedny z nejlepších knih, co jsem kdy četla a svým způsobem mi změnily život.

Safira podle obálky první knihy (Eragon)

Citáty z mých spisů...

27. listopadu 2012 v 20:10 | Avery
  • Kdo jsem, abych soudila lidi? Neznám celý jejich příběh. Věřím, že každý má pro své chování pádný důvod.
--- Dala jsem to dohromady já, ale jistě už to přede mnou podobně řeklo plno lidí, a plno ještě určitě řekne. Ale dneska mě to zkrátka napadlo ;-)
 
  • Nepokoušejte se nemilovat. Není to možné a přináší to jen bolest. Kde je psáno, že člověk nesmí milovat jen proto, že jeho láska není opětovaná? Milujte ze všech sil a každým vláknem svého bytí, i když tu osobu nemůžete vlastnit. Pak už alespoň nebolí potlačovaná láska, nýbrž rozbitá iluze, že budete toho druhého "mít".
---Ruediger Schache

Avery Moon na facebooku i jinde

16. listopadu 2012 v 21:33 | Avery
Čau lidi,
mám vytvořené stránky mého blogu na facebooku, twitteru, tumblru a deviant artu. Budu ráda, když se někdo stavíte :-)

Facebook → Odkaz ZDE
Tumblr → Odkaz ZDE
Deviant art → Odkaz ZDE

Where is my mind?

9. dubna 2012 v 19:23 | Avery
Jo, tak tuhle otázku už si nějakou dobu kladu. Jsem pořád mimo. Žiju spíš ve své hlavě, než v realitě. Nevím, jestli mi to vyhovuje. Dřív mi to nevadilo, ale teď se cítím sama...až příliš odtržená ode všeho. Přijde mi, že nikam nezapadám. Někdy už je těžké rozlišit, co je vlastně realita a co jen sen.

Když na mě třeba někdo mluví a něco po mně chce, vnímám jen tak na půl, takže se pak 3x zeptám, co ten dotyčný vlastně říkal. Vypadám potom jako totální hlupačka. Nejhorší je, když je to třeba někdo, kdo se mi líbí a ještě mě moc nezná...a když o tom později přemýšlím, pořád si to vyčítám. Ale tím se zase dostanu ke snění typu "co by kdyby...". Mí přátelé už jsou na to zvyklí, jenže mi přijde, že už i ti mě opouštějí. Nejhorší je, že já mám spoustu přátel, ale nikdo z nich mi nerozumí. Pořád čekám na někoho, kdo mě vytrhne ze snění a navrátí do reality. A čekám a čekám...


Journal...

27. ledna 2012 v 19:18 | Avery
Náhodou jsem na netu našla nějaké obrázky deníků, tak jsem se rozhodla o tom napsat článek.
Já osobně si něco jako deník píšu, ale není to takový ten typ deníku, kdy si zaznamenáváte co se každý den stalo apod. Spíš si někdy potřebuju srovnat myšlenky, nebo když se stane něco zvláštního nebo důležitého, napíšu si to, abych se k tomu později třeba mohla vrátit a vzpomínky si oživit. Někdy se až divím, co jsem všechno zažila, kolik jsem toho už vypustila z hlavy, čím vším jsem se trápila. Když si přečtu zápisky, které jsem psala tak před dvěma lety nebo i před rokem, vidím v nich, jak moc jsem se změnila. Nechtěla jsem si to připouštět, protože jsem byla se sebou jakž takž spokojená. Snažila jsem se být ke všem milá, vtipná, vstřícná, hodná. Jenže když jsem se o tohle snažila, někdy jsem byla pravý opak toho, kdo jsem chtěla být. Když to teď vidím, je mi z toho až trapně. Teď se o nic nesnažím a jsem prostě taková, jaká jsem. Ostatní se s tím musí smířit. Nejvetší změna asi proběhla v mém chování k lidem, kteří mě štvou. Dřív jsem bývala až moc hodná a milá. Teď si například k učitelům dovoluju něco, na co bych dřív ani nepomyslela. A když mě někdo štve, nemám strach za ním nakráčet a poslat ho (s dovolením) do prdele, nebo ho dokonce praštit. Už si nechci nechat všechno líbit..

Fíha...to jsem toho napsala tolik ? Pochybuju, že to vůbec někdo bude celé číst, ale co už.

"Woe, is me" - "Běda mně"


spojení "Wreck this journal" se někdy píše na deníky a má to znamenat něco ve smyslu: deník je vytvořen ke zničení.I love books...

27. ledna 2012 v 18:41 | Avery
Nevím jak vy, ale já zkrátka miluju knížky a je mi jedno, co si o tom ostatní myslí. Že knížky už jsou "out" a že lepší jsou filmy...bla bla. Musím uznat, že některé filmy jsou opravdu lepší , ale to je jen znamení toho, že knížka není dost dobrá. Pokud najdete opravdu dobrou knihu, nelze ji dostatečně dobře zfilmovat. Na knihách se mi líbí, že si všechno představíte podle sebe. Zatím co u filmu, to udělají jiní za vás.

To chci ! :D :)


Více v Celém článku

In love ♥

30. listopadu 2011 v 20:07 | Avery
Po nějaké době zase in love ♥NO Holiday...?

3. července 2011 v 21:41 | Avery
Dřív jsem byla nadšená, když začaly prázdniny, ale teď? Radši bych školu. Dneska sedím celej den u komplu, protože je venku fakt hnusně. Takhle jsem si prázky nepředstavovala. Když byla škola, aspoň bylo pěkně a bylo pořád co dělat. Ale když teď máme volno, je hnusně a nuda. Sem tam si třeba něco přečtu, nebo si kreslím, ale jsem pěkně otrávená. Ať je aspoň hezky!
Jediné, co je na těchhle prázdninách dobrý je to, že pojedu do Řecka. Už ve středu (6.7.2011). Doufám, že tam bude hezky, ale zas né moc vedro...:D Už mám nažhavenej foťák a kameru. Moje rodina moc na dovolený nejezdí, nemají na to čas. Tentokrát jedu jen se ségrou. Budem v luxus hotelu, plná penze, z hotelu výhled na moře, pod hotelem bazén a lehátka s deštníky...Jediné, co mě štve je, že tam jedem busem. Ta cesta potrvá cca 28 hodin...to se zas vůbec nevyspím. Jenže letadlem by to už bylo moc drahý (pro nás). Ale nevadí, ten jeden den něco snad nějak v buse vydržím. Důležitější je to, co bude následovat :).
Jakmile se vrátím, hodím sem fotky, ať se trochu té nádhery přenese i na ty, kteří třeba nikam na dovču nejeli.


PS: Doufám, že se to počasí brzo zlepší, jinak budu chtít od školy náhradní termín na prázdniny! :D

Volno

23. května 2011 v 22:01 | Avery
Zítřek bude (doufám) super. Budeme mít ve škole volno, kvůli maturitám. Asi půlka třídy se rozhodla jít na koupák (koupaliště). Já jsem mezi nima :D. Má být hezky a teplo, nebudu muset brzo vstávat, najím se hezky doma (a né ve školní jídelně) a pak si pojedu na koupaliště :). Doufám, že nebudou nějaké komplikace (ikdyž vždycky nějaké jsou...bohužel...). No jo...nebudu malovat čerta na zeď a budu si užívat dne volna...

Já Vám to říkala...

21. května 2011 v 18:03 | Avery
A chčije a chčije a bum prásk blesk letí...Já Vám to říkala. Doufám, že jste si dneska užili teplo a slunečno, které bylo před touhle spouští, protože pokud nemáte rádi déšť a bouřky, tohle není zrovna ideální počasí...Teda..nevím jestli je bouřka i u Vás, ale u nás hrozně leje. Po silnici sviští voda. Nejprve to byl pramínek...teď už je to skoro jako řeka...Nojono...jarní záplavy. Až nebude tolik pršet, udělám fotky a dám je sem, ať vidíte tu spoušť.
Sakra! Tak fotky bohužel neudělám, protože moje drahá sestřička si vzala foťák a jela někam do..pryč...Můžu to zkusit vyfotit mým mobilem, jenže ten je z roku raz dva a fotky budou dost nekvalitní...

Krásný den

21. května 2011 v 14:04 | Avery
Páni! Dneska je venku fakt teplo...měla bych se tam asi jít podívat a užít si to, protože zítra nebo pozítří by mohly být bouřky. Nevím, jak dlouho na tom slunku vydržím, ale jsem bílá jak stěna, tak se musím trochu opálit. Pokud teď sedíte u počítače (hrajete hry, jste na facebooku alias vymývači mozků...) zvedněte se a běžte se projít třeba se svým domácím mazlíčkem, nebo se projeďte na kole. Měli byste si tak krásné počasí užít a né sedět (tak jako teď já) furt u počítače...
 
 

Reklama