|
Online: Pretty Little Liars 1.série/2.série/3.série/4.série/5.série

VŠECHNY MOJE FOTKY →ZDE

Odkaz dračích jezdců

13. ledna 2013 v 22:08 | Avery |  Moje kecy
Minulý týden jsem dočetla Odkaz dračích jezců. No...v podstatě jsem ho dočetla už asi o týden dřív, ale nechávala jsem si tam 2 stránky napřečtené, protože jsem ještě nechtěla konec :-D
Kdyby se mě někdo zeptal, co na to teda říkám, asi bych odpověděla, že...
Když jsem dočetla poslední díl, uvědomila jsem si, že je opravdu konec. Nesnáším, když dočtu nějakou dobrou knihu, protože mám pak pocit, jako by skončila určitá etapa mého života. Ale na druhou stranu...možná jsem o něco přišla, ale ještě více jsem určitě získala. Odkaz dračích jezdců je jedna z těch epických, skvělých knih, kdy vás autor přemístí do svého vytvořeného, výjimečného světa. Je to něco úžasného, všechno tohle vymyslet. I když...jeden kamarád mi řekl, že Paolini dost věcí převzal z Pána prstenů a Harryho Pottera. To je možné, ale to nic nemění na tom, jak ta kniha je skvělá. Vždyť s tím začal, když mu bylo 15! Mně tolik bude za měsíc a nedokážu si představit, že bych dokázala vymyslet takhle poutavý příběh.
Hodně lidí by se asi ptalo, jaký z dílů je nejlepší...
Mně osobně se líbily všechny, ale nejvíce asi první dva. A poslední. Z Brisigru si toho ani nic moc nepamatuji, přestože jsem ho přečetla pečlivě stránku po stránce, slovo po slově, jako všechny díly. Bylo tam hodně válčení, ale nijak si z nej napamatuji nic zásadního. V prvním díle jsem se se vším teprve seznamovala přicházela na to, jak to tam chodí. V druhém díle se mi líbil Eragonů pobyt v Elesméře, protože elfové mě vždycky hodně zajímali. Kdybych si měla vybrat, do jaké rasy bych v Alagaesii patřila, rozhodně bych zvolila elfy. Obdivuji jejich krásu, čistotu, výšku, štíhlost, ladnost, moudrost, fyzickou zdatnost, dlouhověkost a že ovládají magii. To je zkráceně, co všechno na nich obdivuji...Jinak poslední díl byl napínavý a já byla plná očekávaní, jak to všechno dopadne. Konec jsem ale úplně nepochopila...možná mi něco uniklo, ale nechápu, proč se už Eragon nemůže nikdy vrátit do Alagaesie. Vždyť jemu je nakonci, teď nevím, myslím 18 a mě připadá, že když se rozhodl odletět na Vroengard, je tako jakoby...rezignoval, jakoby odešel do důchodu, jakoby jeho život a zážitky už byly za ním a on měl jen vychovávat nové Jezdce a draky. Vždyť bude žít ještě stovky let, jestli ne déle a to chce celou tu dobu zůstat na ostrově? Nechápu to.

Přesto můj názor na Odkaz dračích jezdců je ten, že jsou to jedny z nejlepších knih, co jsem kdy četla a svým způsobem mi změnily život.

Safira podle obálky první knihy (Eragon)
 


Anketa

Vaše nejoblíbenější roční období?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 melanie melanie | 26. ledna 2013 v 12:59 | Reagovat

moc krásná kresba! a s tvým názorem úplně souhlasím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama